Cechy malarstwa współczesnego
Malarstwo współczesne ściśle nawiązuje do otaczającej rzeczywistości. Początek malarstwa współczesnego datuje się na drugą połowę XX wieku. Obecnie nie rozróżnia się poszczególnych ruchów czy faz tego rodzaju malarstwa. Głównym celem współczesnych malarzy jest zmuszenie odbiorcy do refleksji i przemyśleń.
Same doznania estetyczne nie odgrywają najważniejszej roli. Odbiorca patrząc na obraz ma zastanowić się nad najważniejszymi aspektami dotyczącymi życia i sfery duchowej. Z tego powodu współczesne obrazy cechują się dużą różnorodnością. Motywy ukazane na obrazach dotyczą aktualnych problemów świata, ale nie tylko.
Celem niektórych dzieł jest rozbudzenie nadziei na lepszą przyszłość. W malarstwie współczesnym wykorzystuje się najróżniejsze techniki. Nie zabraknie zatem obrazów wykonanych technika olejną, akrylową czy pastelową. Współcześni malarze nie boją się również eksperymentowania. Aby te wspaniałe dzieła świetnie prezentowały się na ścianie polecamy zainwestować w oprawa obrazów warszawa.
Być może te czynniki sprawiają, że malarstwo współczesne tak bardzo wyróżnia się na tle pozostałych.